Home PageCennikInformacjeOgrzewanieSklep internetowy

Emuz Folie grzewcze EcoFlex


Emuz Folie grzewcze EcoFlexEmuz Folie grzewcze EcoFlexEmuz Folie grzewcze EcoFlexEmuz Folie grzewcze EcoFlex


EcoFlex® - folie grzewcze

Charakterystyka produktu

Folia grzejna - niezwykle łatwe w instalacji ogrzewanie podłogowe…
Ecoflex to nowa, niezwykle cienka (zaledwie 0,3 mm) folia grzejna. Dzięki swej unikalnej konstrukcji jest niezwykle prosta w instalacji, a zarazem komfortowa w użytkowaniu. Karbon, materiał przewodzący ciepło, jest bardzo regularnie rozłożony na całej powierzchni folii i dzięki temu można ją obcinać z dokładnością do 10 mm i dokładnie dopasować do każdej powierzchni. Ecoflex dostępny jest o szerokości 30 i 50 cm oraz dowolnej długości (z metra). Folia grzejna spełnia warunki ochrony środowiska, gdyż nie zawiera PCV ani ołowiu.

Instalacja

Instalacja folii grzejnej Ecoflex jest bardzo prosta, nie wymaga wiele czasu i można wykonać ją samemu. Folię dowolnie przycina się i dokładnie dopasowuje do powierzchni pomieszczenia. Ucięte części folii łączy się ze sobą przy pomocy złączy zaciskowych, a krawędzie folii zakleja się taśmą izolacyjną. Folia grzejna Ecoflex przystosowana jest do bezpośredniego podłączenia do 230V. Ecoflex jest wspaniałym materiałem podczas budowy, ponieważ folię grzejną kładzie się bezpośrednio na podłożu lub izolacji. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że folię układa się „na sucho” tzn. bez użycia kleju czy szpachli. Ecoflex jest również idealnym rozwiązaniem w czasie remontu (odnawiania), ponieważ grubość folii (0,3 mm) nie ma wpływu na wysokość podłogi. Folia grzejna Ecoflex może być używana jako jedyne źródło ciepła (do całkowitego ogrzewania) lub jako ogrzewanie dodatkowe, uzupełniające.

Zalety folii grzejnej Ecoflex

Jedną z niewątpliwych zalet Ecoflex, poza uniwersalnymi wymiarami, jest możliwość bezpośredniego podłączenia do sieci 230V. Nie potrzeba używać transformatora (wyjątek: łazienki i pomieszczenia „mokre”). Jest niezwykle odporna na uszkodzenia, nawet przebicie lub zrobienie dziury nie powoduje jej funkcjonalnego tzn. grzejnego uszkodzenia. Kolejna zaleta , to niskie pole magnetyczne, a także zakup o dowolnej długości.
Folię grzejną Ecoflex można układać na różnym podłożu oraz bezpośrednio na materiale izolującym. Na folii Ecoflex można położyć większość używanych w budownictwie podłóg np. podłogę drewnianą, laminat, linoleum terakotę itp. Można ją również układać między belkami z desek i nie zmieniając wysokości zabudowy. (rys. po lewo)
Wszystko, co potrzebujesz do instalacji to: folia Ecoflex, złącza zaciskowe, specjalne obcęgi, taśma izolująca i termostat.

Materiał nie zawiera halogenu ani innych substancji szkodliwych!

Wymiary i moc grzewcza

Folia grzejna Ecoflex dostępna jest w dwóch szerokościach: 30 i 50 cm oraz mocy 60, 80, 90 i 120W/m², równocześnie o napięciu 48V i 230V. Dla napięcia 48V folia dostępna jest również o szerokości 69 cm. Ecoflex można kłaść pod różna rodzaje podłóg. Posiada 10-letnią gwarancję.

Emuz 10 lat gwarancji Emuz CE

Ogrzewanie podłogowe

Zab. przeciw zamarzaniu

Izolacje termiczne

Termostaty cyfrowe

Inne produkty

Folie EcoFlex Instrukcja

Emuz instrukcja zobaczEmuz instrukcja pobierz

Idź do sklepu internet.

Copyright: Emuz Sp. z o.o. Ogrzewanie podłogowe 2005 - 2011

Projekt i wykonanie: redF5 Tworzenie stron www